دستگاه infini

ایجاد تحرک و نوسان با فرکانس بالا در مولکول ها و چرخش در مولکول های دو قطبی،سبب تحرک فیبرهای سازنده کلاژن و انقباض آن ها و افزایش روند کلاژن سازی و در نتیجه سفت شدن و جوانی پوست در طول دوره درمان با استفاده از امواج رادیو فرکوئنسی خواهد گشت.

تولید کلاژن جدید و جایگزینی لایه جدید پایه در پوست و افزایش روند گردش خون مویرگی در سطح پوست ، در مدت زمان حداکثر شش ماه ، بیشترین بخش نتایج خود را به نمایش خواهد گذاشت .

گرمای کنترل شده و کاملا قابل تحملی که این تکنولوژی جدید در سطح پوست ایجاد می کند،باعث شکل گیری هم زمان روند استحکام سازی و در واقع جوانسازی پوست خواهد گشت.

نکته:تحقیقات پزشکان اثبات کرده که استفاده از دستگاه آراف نیدلینگ جهت جوانسازی پوست ، بر تمامی انواع پوست اثر بخش است و موجب انقباض و سفت شدن تمامی لایه های بافت پوست خواهد شد .

دستگاه آر اف سوزنی اغلب در مناطق دور چشم ، پیشانی ، گونه ها ، دور لب و خط خنده ، غبغب و گردن به کار برده می شود . با افزایش دمای میان بافت های پوست بین 40 تا 50 درجه سانتیگراد ،هم زمان با حرکت نازل (نیدل) دستگاه بر سطح پوست ،حرارت از سطوح بالا به لایه های تحتانی پوست می رسد و با افزایش جریان خون و دما در لایه های میانی پوست ، بدون احساس سوزش بر سطح پوست،عملکرد واقعی این شیوه به نمایش در خواهد آمد.

نکته:دستگاه آر اف فرکشنال سوزنی اینفینی ( INFINI )،این دستگاه دارای نازل های (نیدل) با سوزن هایی از جنس طلا بوده ، که به دلیل رسانایی حداکثری این فلز گران بها ،انتقال حرارت در لایه های پوست بیماران با سهولت بسیار بیشتری نسبت به نمونه های مشابه انجام می شود .

نکته:جدیدترین تکنولوژی جوانسازی و لیفت پوست :

کاهش چین و چروک و بهبود افتادگی پوست،یکی از دغدغه های اصلی مراجعه کنندگان به کلینیک های پوست می باشد. امواج آراف از سالها قبل به عنوان درمان چین و چروک و سفت کننده پوست های افتاده استفاده شده است.
مشکل اساسی دستگاه های آر اف تأثیرات محدود آنها می باشد.

مزیت ها وکارایی اینفینی

1- ضد چروک

2- لیفتینگ پوست

3- کاهش منافذ باز پوست

4- کاهش عمق اسکارهای فرورفته ( گودی جای جوش )

5- شفاف شدن پوست های تیره

6- کاهش چربی پوست

7- کاهش تعرق زیر بغل

8- کاهش جوش های فعال

کاربری های اینفینی :

الف- جوانسازی پوست ( درمان چین و چروک پوست ، افتادگی و شل شدگی پوست )

ب- بهبود منافذ باز پوست و …

اینفینی لوترونیک

در اینفینی لوترونیک از یک سیستم با 49 سوزن عایق استفاده شده است. این سوزن ها 200 میکرون قطر و نوک بسیار تیزی به اندازه 20 میکرون دارند. میزان عمق می تواند از 0.25 میلیمتر  تا 3.5 میلیمتر بسته به ناحیه مورد درمان تنظیم شود. علاوه بر عمق، پزشک می تواند میزان انرژی و نیز زمان انرژی را تنظیم نماید.

اینتنسیو اندی مد

دردستگاه اینتنسیف ایندی مد, 25 سوزن غیر عایق 300 میکرونی استفاده شده است. این سوزن ها می توانند به عمق 0.1 تا 3.5 میلیمتر نفوذ یابند.

فرکتورا این مود

دستگاه فرکتورا این مود، دارای سیستمی است که امکان استفاده از سوزن عایق و غیر عایق را فراهم می کند. این دستگاه شامل 24 تا 60 سوزن 600 تا 3000 میکرونی می باشد.

سینرون پرایم

دستگاه سینرون پرایم  و یا پروفوند از پنج جفت سوزن 300 میکرونی استفاده شده است. که این سوزن ها 6 میلیمتر طول داشته و 3 سوزن آخری غیر عایق هستند.

اینتراسل جنسیس

در روش اینتراسل جنسیس، 49 سوزن  عایق با مقیاس 34 به کار گرفته می شود. آنها از دو آر اف تک قطبی و دو قطبی جهت انتقال انرژی به بافت استفاده می کنند.

تعداد جلسات و فاصله جلسات آر اف فرکشنال چگونه است؟

بیشتر بیماران در 2 تا 3 جلسه درمانی به فاصله 4 هفته می توانند نتایج کامل درمان را مشاهده کنند. تعداد جلسات درمانی به نوع واکنش فرد نسبت به روش درمانی و نیز شدت آسیب های پوستی که فرد دارد، بستگی دارد. به طور کلی بیماران به 3 تا 4 جلسه درمانی به فاصله زمانی یک ماه نیاز دارند تا فرصت لازم جهت جوان سازی و بازسازی مجدد بافت پوست وجود داشته باشد.

آر اف فرکشنال برای چه نوع پوستی مناسب است و چه چیزی را می تواند درمان کند؟

گستردگی تنظیماتی که دستگاه های آر اف فرکشنال وجود دارد، اجازه استفاده از این دستگاه برای انواع پوست ها اعم از پوست تیره و پوست های مستعد هایپرپیگمنتاسیون فراهم شده است. همچنین افرادی که دارای پوست برنزه هستند، دیگر نیازی به منتظر ماندن برای از بین رفتن حالت برنزه پوست ندارند.

نواحی درمانی که می توان از آر اف فرکشنال در آن بهره برد، شامل: صورت، گردن و قفسه سینه است. انجام این درمان در پلک ها و لب ها ممنوع است.

این روش درمانی موارد زیر را بهبود می دهد:

خطوط ریز و چین و چروک صورت

اسکار آکنه و اسکار آبله مرغان

افتادگی خفیف تا متوسط پوست

بافت نامناسب و عدم یکنواختی پوست

کوچک کردن روزنه های پوستی

بهبود استرچ مارک ها

فیلم آر اف فرکشنال

مزایای روش آر اف فرکشنال

مزایا نسبت به سایر روشها

آر اف فرکشنال می تواند نتایج مشابهی نسبت به روش لیزر لایه بردار داشته باشد، اما میزان احساس درد و ناراحتی حین انجام این روش و نیز مدت زمان استراحت فرد بعد از انجام آن بسیار کمتر است. در طول درمان با این روش به منظور اطمینان بیشتر بیمار از بی حسی موضعی استفاده می شود. درمان معمولا بسته به میزان ناحیه تحت درمان حدودا یک ساعت طول می کشد.

در یک تا دو روز اول بعد از درمان پوست معمولا قرمز می شود، اما میزان قرمزی نسبت به روش لیزر خفیف و بسیار جزئی است. پس از انجام این روش هیچ گونه احساس درد و ناراحتی وجود ندارد و بیماران طی یک روز به راحتی می توانند به روال عادی زندگی و فعالیت های روزانه خود برگردند. به کمک آرایش نیز می توان قرمزی رنگ پوست را پوشاند.

مشکل موجود در خصوص درمان اسکار آکنه یا جای جوش با لیزرهای فرکشنال، خطر ایجاد هایپرپیگمنتیشن (ایجاد لکه های پوستی، به خصوص در پوست های تیره تر) می باشد. در حالیکه با استفاده از آر اف فرکشنال، این احتمال کاهش می یابد.

انرژی رادیوفرکانسی توسط ملانین پوست جذب نمی شود و همچنین می توان این انرژی را به کمک سوزن های دستگاه آر اف فرکشنال، به نواحی عمیق پوست انتقال داد. این ویژگی ها باعث می شود تا آر اف فرکشنال روش جایگزین خوبی برای درمان جای جوش یا اسکار آکنه باشد.

فرکشنال rf

انرژی فرکشنال

درمان به روش انرژی فرکشنال، انرژی را تنها به بخش هایی از پوست انتقال می دهد، نه به همه ی قسمت های پوست. میزانی از پوست که تحت درمان قرار می گیرد، می تواند در حین روند درمان تعیین شود. درمان کل پوست، منجر به روند بهبودی طولانی مدت و در عین حال خطر ابتلا به عفونت و عوارض جانبی است.

( لایه برداری شیمیایی پوست و روش لایه برداری با لیزر را در نظر بگیرید). درمان یک بخش از پوست یعنی پوست قابلیت ترمیم و بازسازی سریع تر داشته و در عین حال آن درمان با عوارض جانبی کمتری همراه باشد.

به این ترتیب شما می توانید همان نتایج موثر روش های تهاجمی (مانند لایه برداری شیمیایی و لایه برداری با لیزر) را با ریسک کمتر و دوره استراحت کوتاه تر داشته باشید.

جوانسازی و سفت کردن پوست با rf فرکشنال

حجم دهی به پوست، سفت کردن و مستحکم کردن پوست و کاهش خطوط و چین و چروک ها باعث جوانسازی و بهبود کیفیت پوست می شود.

کوچک کردن روزنه های باز پوست

سایز روزنه های پوست به طور قابل ملاحظه ای طی 2 تا 5 جلسه کاهش خواهد یافت.

کاهش اسکار و استرچ مارک ها

با تولید کلاژن های جدید، پوست سالم تر، سفت تر و بازسازی می شود و در نتیجه بافت پوست یکنواخت تر شده و اسکارها کاهش می یابند.

حداقل آسیب به سطح پوست

برخلاف روش لایه برداری با لیزر، روش آر اف فرکشنال این قابلیت را داراست که انرژی را به هر عمقی از پوست که نیاز دارد، انتقال دهد. در حالی که آسیب حداقلی به سطح پوست می رساند. این بدان معناست که دوره نقاهت پس از انجام روش به حداقل می رسد.

ترکیب آر اف فرکشنال و پی آر پی

پس از روش میکرونیدلینگ آر اف، در صورتی که از روش پی آر پی استفاده شود و پلاکت ها به پوست تزریق شوند، ترکیب این دو روش در بهبود وضعیت و حالت پوست موثرتر خواهد بود. هنگامی که پلاسمای غنی از پلاکت یا پی آر پی به این روش افزوده می شود، در واقع میزان چین و چروکها ، ترک های پوستی و جای جوش بهبود می یابد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا